~~~~ ||| OnlineGames Eğlence Forum ||| ~~~~

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

### Herkezin beklediği paylasım,Kendi modanızı kendiniz yapın### (ResimLi anLatım)

NoFéaR's__V0TKA
    NoFéaR's__V0TKA
    Site Kurucusu
    Site Kurucusu

Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 24/04/10
    Başarı Puanı94
    Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 27/02/94
    Yaşım Yaşım : 30
    Nerden Nerden : İstanbul
    Hobiler Hobiler : Web Tasarım
    Lakap Lakap : By.Snopix

### Herkezin beklediği paylasım,Kendi modanızı kendiniz yapın### (ResimLi anLatım) Empty ### Herkezin beklediği paylasım,Kendi modanızı kendiniz yapın### (ResimLi anLatım)

Mesaj tarafından NoFéaR's__V0TKA Ptsi Mayıs 03, 2010 12:03 am

Forumdaki Konularda Gördüğüm Kadarıyla ve anladığım kadarıyla baya merak edilen bi konu .dxt edit.Herkes kendisi yapabilsin diye açıklayıcı bi anlatım yaptım kendimce.
    Gerekli Program:
    http://rapidshare.com/files/139007914/N3TexViewer.7z.html(Virüssüz Kendi Uploadım)

İlk Olarak Programın Resimli Anlatımı:

Dxt Dosyasını Dosya> Aç diyerek seçebilir veya resimdeki gibi açabilirsiniz:

### Herkezin beklediği paylasım,Kendi modanızı kendiniz yapın### (ResimLi anLatım) 61506164
    Açtığınız Dosyanın Üzerinde Oynama Yapabilmek İçin resimde gösterildiği gibi bmp ye dönüştürmeniz gerekiyor:

Resmin Üzerinde istediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra Araçlar> Dosyadan Ekle seçeneğiyle dosyayı seçin.seçtiğiniz dosyanın hemen yanında .dxt uzantılı olarak cıkacaktır:

Not: Tek Tek İstediğiniz dxtleri bulmak zor olabilir bunun için menüden Toptan Aç diyerek mesela İtem klasöründeki herhangi bir .dxt dosyasını seçerek o klasördeki bütün dxt dosyalarını bi anda bmp ye çevirebilir istediğinizi daha kolay bi şekilde bulabilirsiniz

Photoshop 1-2 yöntem:

(Resimde Warior Shell Kolluk Örnek Veriyorum).Renklendirmek İstediğiniz Alanı İlk Olarak Herhangi Bi Seçim Aracı İle Seciyoruz ve İmage>Adjustements>Photo Filter Bölümüne Giriyoruz.

### Herkezin beklediği paylasım,Kendi modanızı kendiniz yapın### (ResimLi anLatım) 24699111
    Bu yöntemin bilinmesi bile baya işe yarıyacaktır.Kolay renklendirme yapmanıza yarar.

Not2:Kalkanlar, Karakter Yüz Tipleri vs. resimlerin yarısı verilir.Siz verilen yarısına ne yaparsanız diğer yarısıda aynı şekilde oluşacaktır.

Bütün düzenlemeleri yaptıktan sonra resmi yukarda gösterilen şekilde tekrar .dxt formatına dönüştürüp resmin orjinal ismini yazdıktan sonra gerekli dosyanın içine atın.

Yeterince Açık Oldu Sanıyorum.Ben sık olarak kendi kullandığım yöntemi verdim benden bu kadar gerisi sizin hayal gücünüze ve yeteneğinize bağlı. Herkese İyi Oyunlar

Okuyp ta teşekkür etmeyen ypamaz inş.

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 5:56 am